Това е традиция! 10 000 на мотокрос в Бобошево!(СНИМКИ)

Над 10 000 човека изгледаха 63-ия пореден традиционен мотокрос в Бобошено, който се провежда без прекъсване от 1956 година до сега. Още от рано сутринта публиката беше заела места около трасето и любителите на мотоциклетния спорт видяха 78 пилоти във всички класове да карат в състезателните маншове. На официалното откриване бяха поканени легенди в мотокроса от различни поколения, като един от тях Павел Наков- Пако е карал още в първото състезание преди 63 години. 88 годишният Наков беше награден със специален плакет от Българската федерация по мотоциклетизъм, и получи много пожелания за здраве и дълголетие.

Най-малките пилоти в клас до 50 кубически сантиметра отново бяха най-аплодирани от публиката, защото момчетата от 4 до 8 годишна възраст направиха много интересни два манша. Николай Павлов ( КТМ) си заслужи първото място на подиума, след като си размениха по една победа със Симеон Тодоров ( Ямаха). Заради успеха си във втория манш Павлов триумфира с голямата купа, Тодоров остана втори, а трети Андрей Замфиров ( КТМ). МХ 65 и МХ 85 караха заедно , но с отделни класирания за награждаването.  Дани Цанков ( Ямаха) победи конкурентите си при 65 кубиковите машини, Илия Димитров ( КТМ завърши втори, трети стана Александър Тасев ( Ямаха) . Малшанс за спечелилия първия манш Мирослав Димитров ( Ямаха) в МХ 85, който две обиколки преди края на втория спука гума и не успя да продължи. Въпреки това Димитров зае третата позиция в крайното подреждане. Победата в класа завоюва Тервел Замфиров ( КТМ), Георги Илиев (КТМ) финишира в Бобошево на второто място. Майкъл Иванов ( КТМ) беше решил да кара в МХ1, а не както през целия сезон в МХ2, но въпреки това показа,че се намира в отлична форма и изпревари конкурентите с и в двата манша. След него на подиума в МХ1 се качиха Алекс Димитров (Хонда), който за първи път участва в този клас, но си тръгна с купата за втората позиция в класирането. Любомир Васев ( Ямаха) завърши трети. За МХ2 Димитър Грозданов ( КТМ) се качи на най-високото стъпало на подиума. Виктор Бориславов ( КТМ) и Хакан Халми ( КТМ) останаха след него на втората и третата позиция. Най-многолюдния клас МХ беше разделен на две групи. В група „А” попаднаха първите 20 състезатели класирани според  времената от квалификацията, а в група „В” останалите 21. Бобошевският пилот Емилиян Георгиев ( Хонда) стана победител в „А” група и получи най-много аплодисменти от зрителите, които останаха за награждаването на призьорите. Владимир Попов ( Кавазаки) стана втори, а Николай Колев ( Хонда) финишира на третото място . В Група „В” Христо Димитров ( КТМ) спечели битката за първата позиция. Втори и трети са Методи Костадинов ( Кавазаки)  и Марио Тотошов ( Хонда).

Президентът на БФМ Богдан Николов  връчи специален приз на кмета на Бобошево Крум Маринов за отличната организация като домакини,  и му пожела мотокроса в Бобошево да продължи още много години. Всички състезатели, които се качиха на подиума получиха и по една дамаджана с местно произдводство червено вино. Още от 1956 година се спазва тази традиция.