Струмска слава спря Спортист в Своге

Отборите на Спортист (Своге) и Струмска слава завършиха при резултат 0:0 в двубой от 25-ия кръг на Втора професионална лига. Домакините имаха доста положения, които обаче не бяха реализирани от атакуващите футболисти на тима.

С тази точка "шоколадите" остават на трета позиция с актив от 40 точки. Струмска слава пък се намира на 12-о място с 25 пункта.

В 21-ата минута Томи Костадинов отправи страхотен удар, който обаче бе майсторски спасен от вратаря на гостите Симеон Симеонов. В 39-ата минута отново домакините направиха хубава атака, която завърши с шут на Деян Христов, но опитът на нападателя премина на сантиметри от целта.

В 66-ата минута домакините направиха много сериозен пропуск. Фуболист на "сините" центрира отдясно в наказателното поле към Кирил Янакиев, който обаче не успя да натисне топката и да я прати в мрежата на тима от Радомир. Секунди по-късно Томи Костадинов отклони топка към Деян Христов. Опитният стрелец не се забави и стреля, но младия страж на гостите се намеси.

В 76-ата минута Валентин Йосков пусна пас по въздух зад защитата към Христов, но ударът към левия ъгъл мина близо до страничната греда.

До края на срещата "шоколадите" продължиха да атакуват, за да стигнат до трите точки, но футболистите на Ивайло Василев не успяха да пробият стабилната игра в защита на Струмска слава.