Силна България загуби от Англия при юношите

Юношите на България до 19 години изиграха силен мач срещу Англия, но в крайна сметка загубиха с 0:1 последния си мач от първия квалификационен кръг за Евро 2018 във Финландия, който ни остави на второ място в групата след тима на Трите лъва.

Единственото попадение в двубоя, който се игра на стадион "Трейс арена" в Стара Загора, вкара суперталантът на Англия и световния футбол Джейдън Санчо още в 11-ата минута. 17-годишният голмайстор преди две седмици стана световен шампион с тима на Англия до 17 години и попадна в идеалната 11-ка на турнира. През лятото пък Манчестър Сити го продаде за 8 милиона паунда на Борусия Дортмунд където вече записа два мача за първия тим. Нашите удариха още в третата минута и греда чрез Иван Тилев.

Въпреки поражението българските лъвове продължават напред към Елитния кръг, тъй като по регламент за следващия етап на квалификациите се класират първите два отбора в групата. На трето място остана Исландия, а четвърти - Фарьорските острови.