Септември удари Созопол в Симитли

Септември (Симитли) постигна успех с 2:1 над Созопол в мач от 24-ия кръг на Втора професионална лига.

Домакините започнаха по-добре двубоя, като в 20-ата минута Любомир Граминов откри резултата,след като засече центриране от ъглов узар. Четири минути по-късно Наджиб Чибоут вкара втори гол за домакините. Той вкара красив гол,след самостоятелна акация,при която преодола двама бранители на Созорол и останал сам срещу вратаря не сбърка.

В 75-ата минута Яни Николов намали преднината на тима от Симитли, но това не стигна за гостите от Созопол да стигнат поне до точката. Напротив -до края на срещата Слави Косов нацели гредата, а Наджиб и Георги Божилов пропуснаха много чисти положения.

В класирането Септември е на 14-та позиция с 22 точки, а Созопол е на 11-то място с 27 пункта.