Септември свали Пирин на земята,феновете искат оставки(СНИМКИ)

Големият фаворит за първото място във Втора лига Пирин (Благоевград) се сгромоляса в регионалното дерби със Септември (Симитли) от третия кръг. Играчите на Уорън Фийни направиха много слаб мач и загубиха с 0:2 от новака в първенството. Първият гол бе дело на Запро Динев в 16-ата минута, а автогол на вратаря Петър Петров (34) довърши гостите. Пред пълните трибуни с около 1200 зрители на стадион "Арена Симитли" домакините бяха по-мотивирани и първи стигнаха до попадение, което обърка състава на "орлетата".

Той падна след центриране от корнер и удар с глава на Динев. Фланговият играч беше доста активен, като в 34-ата минута стреля в гредата от 11-12 метра, топката рикошира във вратаря Петър Петров, след което влезе в мрежата на Пирин. Това още повече стресна гостите, които предвид бюджета и футболистите си, се очакваше да минават с лекота през своите противници.Антон Карачанаков можеше да върне едно попадение в 44-ата минута, но гредата спаси тима на Иво Тренчев. Изненадващо на почивката бившият нападател на ЦСКА беше заменен от Фийни, което не се хареса на играча.

Пирин опита да промени нещо, но стигна само до едно попадение на резервата Джордж Оукли, което бе отменено поради засада. Агитката на "орлетата", която беше напълнила клетката за гостите, подкрепяше Николай Бодуров и компания, като дори запали доста факли.

Бившият национал Станислав Манолев получи първия жълт картон в 57-ата минута, като именно тогава за първи път влезе и медицински екип на терена. Приятно впечатление направи, че дербито беше изключително коректно.Малко след средата на второто полувреме феновете на Пирин негодуваха от Фийни, като някои от тях пожелаха и оставка. А малко след това реферът Ивайло Стоянов подмина и нарушение срещу Динев в наказателното поле....

Нов гол в мача нямаше и Пирин записа първа загуба през сезона, като остана с четири точки. Интересното е, че отборът от Благоевград изпусна победата в последната секунда срещу Хебър в Пазарджик на старта, а единствената победа записа срещу новака Янтра (4:1).
Септември (Симитли), който няколко седмици преди началото на сезона още не знаеше дали ще се подвизава във Втора или Трета лига, пък вече има шест точки. Играчите на Тренчев надвиха с 2:0 друг от фаворитите Литекс в първия кръг. Новакът е втори в първенство.

Нервите на феновете на Пирин, които очакват много повече от своите любимци след хвърлените средства, не издържаха и те освиркваха Фийни в интервюто му след мача, като скандираха: "Оставка, оставка".

Това обаче не беше всичко, тъй като група от 40-50 привърженици на Пирин затвори изхода на стадиона, като обиждаха играчите и треньора. Най-много се скандираше: "Заплатаджии", "Оставка", "Елате при нас, ако имате смелост".

Естествено, капитанът Николай Бодуров, който е известен като един от най-големите мъжкари в родния футбол, отиде да говори няколко минути с феновете, които искаха обяснение за слабото представяне. Той им обеща, че нещата ще се променят и всички работят, за да върнат Пирин в елита на България. Малко по-късно автобусът на Пирин потегли към Благоевград.