Септември с нова победа в контролите/СНИМКИ/

Отборът на Септември Симитли победи  с 1:0 Ботев Ихтиман в контролна футболна среща играна на стадиона в Крупник. Единствения и победен гол отбеляза Веско Весков в 54-тата минута със страхотен удар под гредата с левия крак.

Срещата се игра при топло за сезона време и отличен терен. Само след 30 секунди игра Георги Недялков от гостите нацели страничната греда с удар отблизо. До 15-тата минута на два пъти Васил Божинов излиза сам срещу вратаря на Ботев Дяков, който обаче отрази ударите му. Възпитаниците на Спас Стоименов имаха и претенции, че веднъж топката е преминала голлинията при удар отблизо, но реферите не зачетоха попадение.

След почивката пак домакините бяха далеч по-активния отбор и закономерно и поведоха в резултата. Десет минути преди края отново Весков се опита атрактивно да прехвърли от центъра вратаря Дяков, който обаче със сетни усилия отрази удара му.

Спас Стоименов даде почивка в този мач на опитните Анатоли Лулейски, Борислав Хазуров, Тихомир Костурков, Мартин Топузов и Кирил Домозетски. Следващата контрола за Септември е в петък от 14.00 часа с кандидата за А група Локомотив София.Почти сигурно контролата ще се играе в Симитли.