Септември е областен първенец за Купата на АФЛ

Септември Симитли победи  Банско с 4:1 в областния финал за Купата на АФЛ. Това бе и втора поредна победа за Септември над този противник,след като в събота биха с 2:1 и в мача за първенството. И двамата треньори дадоха шанс да играят в този мач на юноши и футболисти , които влизат по-рядко в игра.

Възпитаниците на Спас Стоименов вкараха три гола още преди почивката. Точни бяха Борис Божинов, Кристиян Михайлов и Чакъров . Във второто полувреме, Смилен Златанов отбеляза първи гол за гостуващия отбор. Въпреки голямата преднина, а  Живко Димитров от дузпа оформи и крайното 4:1.

Така се Септември е областен първенец за тази купа, след като преди това победи Струма Марикостиново и Пирин Разлог. Отборът от Симитли има и своите традиции тук,след като преди много години бе първият носител на този трофей.