Рилски спортист с очаквана победа у дома

Носителят на Купата на България Рилски спортист (Самоков) постигна победа в двубоя си от XIX кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Академик (София) с 81:68 (23:28; 17:10; 21:21; 20:9).

Травис Тейлър беше най-резултатен за победителите – 17 точки, а Шелдън Джетър и Димитър Маринчешки добавиха по 12 точки.

Цветомир Чернокожев беше най-резултатен за „студентите“ – 18 точки, а Иван Алипиев и Георги Дамянов вкараха по 10 точки.

Малко изненадващо двубоят започна равностойно, като играта вървеше кош за кош, а след средата на първата четвърт младите „студенти“ шокираха съперника си с няколко отлични изяви в защита и нападение, които позволиха на Академик да поведе – 28:23.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров се събудиха в началото на втория период и бързо стигнаха до пълен обрат, но до края на първото полувреме самоковци така, и не успяха да наложат изцяло волята си на терена, и след 20 минути Рилски спортист имаше едва две точки преднина – 40:38.

През второто полувреме ситуацията не се промени особено, като играта продължаваше да върви изключително равностойно. След 30 минути игра Рилецо продължаваше да води само с две точки – 61:59, като едва в заключителната четвърт домакините разкриха истинските си възможности и бързо натрупаха двуцифрена преднина, която се запази до последния съдийски сигнал – 81:68.