Рилецо удари Левски за трета купа на България

Рилски спортист (Самоков) спечели за трети път в историята си купата на България по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров надделяха убедително над носителя на трофея в предишните два сезона Левски Лукойл с 87:69 (22:10, 21:21, 27:17, 17:21) на финала в Панагюрище. Така тимът отново вдигна купата след 2016 и 2018 година.

Момчетата на Хаджисотиров доминираха през първата четвърт, малко преди края на която дръпнаха с 22:8, а до почивката поддържаха преднина от десетина точки. Силно първо полувреме за самоковци направи центърът Николас Карвачо, който изпъкна с 13 точки и 13 борби.

Рилски спортист стартира силно и след почивката. Павлин Иванов направи страхотна серия и вкара 12 точки за шест минути, като преднината на самоковци набъбна до 62:40, а в последствие разликата достигна 70:45 малко преди края на третата четвърт, което на практика предреши крайния победител.

Левски Лукойл намали изоставането си под 20 точки при 59:78 пет минути и половина преди края, но за повече нямаше сили. Карвачо завърши с "дабъл-дабъл" с 21 точки и 23 борби и беше определен за най-полезен играч. Павлин Иванов добави 19, а Брендън Браун се отличи с 12 точки и 7 асистенции. За софиянци Данило Тасич беше най-добър с 17 точки, 6 борби и 5 асистенции. Венцислав Петков вкара 15 точки, а Христо Захариев добави 13 точки и 6 асистенции.