Рилецо с 14-та поредна победа в НБЛ

Рилски спортист стигна до една от най-трудните си победи в НБЛ, но записа 14-а поред при гостуването си на ЦСКА след 82:76.
Брендън Йънг вече бе със съотборниците си в ЦСКА, макар и извън групата, но "червените" бяха без Джордан Калахан. Мирослав Васов се завърна в състава на Рилски спортист три месеца и половина след контузията в крака.
Двубоят започна доста колебливо и за двата отбора, като Рилски се нуждаеше от 3-4 минути, за да усети ринговете в залата на ЦСКА и да почне да вкарва. Домакините действаха доста хаотично и в двете фази на играта, но с малко повече желание и късмет в атака се държаха близо до съперника. Първата част не бе от резултатните за "червените" и приключи при 15:21.

Втората четвърт започна с повече концентрация при ЦСКА и разликата се стопи до една-единствена точка след три минути игра в нея. Райли Оуенс се отпуши за домакините с мощна забивка и тройка и обратът бе пълен. Рилски бързо се върна в строя с няколко промени и си върна водачеството, но и двата отбора влязоха в сериозен брак до края на полувремето. Две минути и половина кош не се отбеляза, а междувременно Андрей Иванов и Деян Карамфилов направиха трети лични нарушения в срещата. Рилски свали малко концентрацията в опеката на Зейн Ноулс и центърът на ЦСКА вкара важни три поредни коша в последната минута от полувремето, за да обърне отново нещата в полза на домакините и почивката дойде при 34:33. Гостите имаха едва три точни изстрела от тройката за първото полувреме и повечето грешки на ЦСКА не успяха да неутрализират това.

С промяната на този показател в третата част и четири бързи тройки до средата, нещата вече изглеждаха по-добре за Рилски, който поведе за първи път с двуцифрена преднина при 59:49. ЦСКА имаше добри минути в началото на полувремето, но повечето основни играчи натежаха с по три фаула. "Червените" продължиха да се борят здраво и се възползваха перфектно от заспалата защита на самоковци в следващите моменти, за да се върнат в мача и почти да изравнят след серия от 9-1. Преди финалния период интригата бе напълно жива с резултат 64:60 в полза на Рилски.

В своя стил самоковци затегнаха когато трябваше защитата и нанизаха още няколко тройки, за да затвърдят по-солидния аванс и да го задържат около десетина точки. Всяко отпускане на гостите обаче бе използвано от ЦСКА и "червените" се върнаха още веднъж в мача в последната минута, след карамболи и брак в играта. 35 секунди преди края Рилски водеше само с 4 точки, но запази самообладание и в крайна сметка взе победата от София.Димажио Уигинс записа 21 точки и 8 борби за победителите, капитанът Чавдар Костов добави 16 плюс 7 асистенции, Александър Янев завърши с 13 точки.
За ЦСКА Дерил Оуенс отбеляза 17 точки, а с по 15 се включиха Алекс Симеонов (5 борби) и Дамян Минков (4 борби).