Резерва носи победа на Марек срещу Балкан

Марек направи обрат и спечели мача си срещу Балкан Ботевград с 2:1. Двубоят бе от 14-ия кръг на Югозападната Трета лига.
Гостите от Ботевград поведоха с 1:0 още в 9-ата минута, когато Ивайло Бояджиев стреля от далечно разстояние, изпращайки топката неспасяемо в ъгъла на вратата на Пламен Младенов. Дупничани реагираха много бързо и след само 6 минути капитанът Еньо Кръстовчев от воле прониза Емил Петров за 1:1. Ситуацията на терена се поизнерви, след като малко по-късно ботевградчани имаха претенции, че Кръстовчев е ударил техен футболист без топка

. В 72-ата минута след хубава атака отдясно последва центриране на Здравков към Роби Атанасов, който с глава направи 2:1, като за пореден път бележи след като влиза от резервната скамейка. В 78-ата минута Атанасов бе повален в наказателното поле на гостите, за което бе отсъдена дузпа. От бялата точка изпълни Кръстовчев, но Емил Петров отрази удара му. В 84-ата минута дойде най-дискусионното положение в мача. Тогава Цветослав Ботев от Балкан удари без топка Владимиров, но получи само жълт картон. В  последната минута отново Робертин Атанасов с глава нацели гредата .