Ради Цонев отново титуляр за Лече

Бившият младежки национал на България Радослав Цонев записа 65 минути за Лече при равенството 1:1 в гостуването на Матера. Двубоят бе от 35-ия кръг на Лега Про – група „С“. Роденият в Благоевград футболист напусна игра в началото на второто полувреме тъй като тимът му играеше от 49-ата минута с човек по-малко, след като Козенца бе пратен под душовете. За домакините точен бе Негро в 28-ата минута, а Коста Ферейра изравни за „джалоросите“ в 65-ата минута.

Лече остана на второ място със 72 точки, а Матера на трето с 61 точки. Лидерът Фоджа победи с 1:0 Реджина и вече е на една крачка от завръщане в Серия „Б“. Тимът има 80 точки, като три кръга преди края на редовния сезон има нужда от една, за да си гарантира завръщане във втория ешелон на Италия.