Пирин спечели точка в Стара Загора в голяма драма,нерви и 102 минути битка!

Отборите на Берое и Пирин Благоевград завършиха при резултат 1:1 в мач от 34-ия кръг на efbet Лига.

Преди началото на мача бе запазена минута мълчание в починалия преди няколко дни легендарен ръководител на Берое Бончо Мерджанов.
Двубоят започна равностойно,без положения и пред двете врати.

Първият ъглов удар в мача дойде едва в 17-тата минута и бе за Пирин Благоевград. В последвалата контраатака младият Васил Василев се отскубна сам срещу вратаря, но Максим Ковальов с блестяща намеса отрази удара му от десетина метра. Това бе и най-чистата ситуация до мамента в мача.
Последваха по-силни минути за тима на Христо Янев, който притисна своя съперник в търсене на първо попадение.

След половин час игра обаче, заралии осъществиха опасна атака, при която Серкан Юсеин стреля от границата на наказателното поле, но Ковальов спаси.

Минута по-късно обаче Берое поведе в реултата. Топката стигна до Васил Василев, който с удар от около 20 метра порази вратата на Пирин. При удара му топката срещна и крака на Раян Сенхаджи, който направи стража зад себе си безпомощен.
Второто полувреме започна с чудесно положение за заралии. В 50-ата минута Симеон Мечев центрира от ъглов удар към близката греда, където Клайдер Машедо изпревари защитата на гостите и стреля с глава, но топката рикошира в напречната греда след намеса на стража на “орлетата”.

Три минути след това Серкан Юсеин открадна топката от Андрей Йорданов и подаде към Симеон Мечев, който фронтално срещу вратата стреля неточно.
В 66-ата минута Иван Гошев трябваше да се намесва, след като Даниил Кондраков стреля силно от дистанция.

В 73-ата минута капитанът на Берое Симеон Мечев пробва късмета си от фаул в близост до пеналтерията, но изпрати кълбото над вратата.
Драмата дойде дълбоко в добавеното време. След намесата на ВАР гостите получиха дузпа,последвана и от червен картон за . Данил Кондраков не сбърка от бялата точка и донесе скъпоценна точка за Пирин Благоевград. Феновен аБерое пък нахлуха на пистата бесни на рефера.

В последния кръг Пирин приема изпадналия вече Спартак Варна и само точка ще остави орлетата в Първа лига!