Пирин с нова рутинна победа! Превзе и Габрово!

тборът на Пирин Благоевград победи с 2:0 като гост Янтра Габрово в двубой от 19-ия кръг на родната Втора лига. Попаденията отбелязаха Станислав Манолев в 17-ата и Антон Карачанаков в 73-ата минута.

С този успех „орлетата“ оглавяват временно класирането, като изпреварват лидерите от Локомотив София. „Железничарите“ обаче могат да си върнат първото място, ако утре спечелят визитата си на Локомотив Горна Оряховица.

Янтра остават на 15-о място с едва 12 точки в актива си.

Първата възможност дойде в 4-ата минута, когато Антон Карачанаков опита късмета си с далечен шут, но топката премина високо над напречната греда.

В 17-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност в мача. Тогава Християн Кожухаров видя излезлият по-напред вратар на Пирин Петър Петров и технично се опита да го прехвърли от около 30-ина метра, но топката срещна гредата.

Само минута по-късно обаче гостите поведоха. След бърза контраатака Спас Георгиев получи отдясно и с ниско центриране успоредно на голлинията намери Преслав Йорданов, който стреля, но нацели гредата. При рикошета обаче кълбото се върна в краката на Станислав Манолев, който на празна врата не сбърка и откри за 1:0.

В 31-ата минута Пирин пропусна възможността да вкара и второ попадение. Красимир Станоев напредна с топка в краката и успя да изведе наляво Преслав Йорданов. Нападателят на „орлетата“ остана очи в очи с вратаря Иван Гошев, но ударът му бе спасен от стража. Няколко секунди по-късно след центриране Александър Дюлгеров стреля добре с глава, но отново Гешев спаси.

Второто полувреме започна с натиск на гостите, които продължаваха да търсят второто попадение. В 58-ата минута Антон Карачанаков отправи коварен шут от границата на наказателното поле, но Иван Гошев докосна кълбото и то срещна страничния стълб. В 70-ата минута Тони Иванов центрира добре към Иван Петков. Нападателят стреля хубаво с глава, но за съжаление на Янтра неточно.

3 минути по-късно „орлетата“ успяха да забият и втори гол. След ъглов удар на домакините топката бе избита от наказателното поле и подадена към Антон Карачанаков. Футболистът на Пирин напредна добре с нея, навлезе в наказателното поле на Янтра и с хубав удар по земя с левия крак успя да промуши топката покрай стража на габровци - 0:2.

В 89-ата Янтра пропусна още една възможност да се разпише. Петър Казаков отправи мощен изстрел от далечна дистанция, но топката отново срещна страничния стълб.

Снимка: Официален сайт Пирин