Пирин Рз отстъпи на ЦСКА в София

Волейболистите на ЦСКА записаха втори успех в Първата осмица на Суперлигата, след като надделяха като домакини над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:19, 25:22, 17:25, 25:21) в отложен мач от пети кръг, изигран в зала "Васил Симов".

Това е и втора поредна домакинска победа на "червените", след тази над Добруджа 07 с 3:2 гейма преди броени дни.Воденият от Александър Попов тим е седми в таблицата с 6 точки (2 успеха, 4 загуби), разложани остават на последната осма позиция с 1 точка (8 поражения).

Играчите на ЦСКА имаха превъзходство през по-голямата част от срещата и бяха по-стабилни в елементите във важните моменти. Волейболистите от Разлог имаха своите силни моменти, но не удържаха темпото, за да стигнат до нещо повече от гейм.

Столичани бяха доминиращи от самото начало, като плавно увеличаваха преднината си. Атаката бе ключовият елемент за успеха на "армейците", като главни действащи лица бяха младите Георги Татаров и Димитър Димитров.

Най-резултатен очаквано бе Димитър Димитров със страхотните 37 точки (3 блокади). Георги Татаров добави 11 точки (2 блокади). За съперника Александър Симеонов с 15 точки, 13 точки реализира Благовест Катранджиев (1 блокада).

В следващия кръг ЦСКА среща Нефтохимик 2010 (Бургас), на 16 февруари (вторник). Пирин излиза срещу Хебър.