Пирин Рз измъчи лидера в Бургас,но загуби...

Първенецът след редовния сезон Нефтохимик 2010 започна успешно в плейофите на еfbet Супер Волей. Бургазлии се наложиха като домакини над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 25:11, 18:25, 25:21 ) в първия мач между двата тима от 1/4- финалните плейофи, който се игра в зала „Младост“.

Така нефтохимиците поведоха с 1:0 победи в серията, в която се играе до два успеха от три мача. Реваншът е на 6 април от 18:00 часа в зала „Спортна“ в Разлог. При нов успех за бургазлии, те ще отстранят съперника и ще се класират за полуфинали. При триумф пиринци на свой терен серията ще влезе в трети мач, който е насрочен за 8 април отново в зала „Младост“.Двубоят поднесе известна доза изненада, като Пирин се опълчи на домакините. Въпреки, че бяха само с десет състезатели, разложани затрудниха бургазлии в първата част, наказаха ги за отпускането им в третата част и взеха гейм, но за повече нямаха сили.