Пирин Рз без проблеми срещу Тетевен

Тимът на Пирин (Разлог) записа победа №13 в Суперлигата, след като надигра категорично като домакин Тетевен Волей с 3:0 (25:17, 25:22, 25:18) в мач от 20-и кръг. Така момчетата на Северин Димитров запазват четвъртата си позиция в таблицата с 37 точки (13 успеха, 7 поражения).

Гостите започнаха силно в първите две части и повеждаха, но волейболистите от Югозапада съумяха да излязат от ситуацията и формираха аванс от 2:0 гейма. В началото на третия гейм играта бе равностойна, като "зелените" се движеха на крачка-две от опонентите си. След средата на частта разлогчани се откъснаха с добра преднина и в крайна сметка се поздравиха с чист успех.

Най-резултатен за победителите бе Илиян Преспов с 15 точки (2 аса, 2 блокади), 12 добави капитанът Благовест Катранджиев (2 аса). За гостите Георги Левенов приключи с 10 точки (1 ас, 1 блокада).  Тетевенци продължават да са 11-ти с 13 точки в актива си (4 победи, 16 загуби).

В следващия кръг Пирин се изправя срещу Добруджа 07, а волейболистите на Петър Мечкаров приемат Миньор (Перник). Двубоите са на 24 февруари.