Пирин Разлог приема шампионите в Благоевград

След като бе изигран и последният 1/4-финален двубой от Суперлигата при мъжете, станаха ясни полуфиналните двойки в надпреварата. Нефтохимик 2010 завърши списъка на участниците, продължаващи напред.

Волейболистите на Монтана първи завоюваха мястото си, след като още в началото на миналата седмица затвориха серията с 2:0 победи (с 3:1 и 3:2 гейма) срещу Добруджа 07. Опонентът им в следващата фаза - ЦСКА, пък реши нещата в своя полза след 2:1 успеха над Хебър (Пазарджик).

Тимът на Пирин (Разлог) също се класира за полуфиналите след по-дълга борба - състезателите на Северин Димитров спечелиха два от трите си мача срещу Левски София, с две категорични успеха и ще домакинстват на Нефтохимик в зала "Скаптопара" в Благоевград, защото зала "Септември" в Разлог няма лиценз да се играят в нея двубои от полуфиналите.

Последният участник в четворката - шампионът и първенец Нефтохимик 2010, също изигра три срещи с Марек Юнион-Ивкони (и също с убедителни победи).

Играе се до 3 победи от 5 мача.

Полуфинални двойки

Нефтохимик 2010 - Пирин (Разлог)

Монтана - ЦСКА

Първите срещи ще се изиграят на 22, 23 и 29 март. Четвъртият и петият евентуални двубои ще се играят на 30 март и 5 април.