Пирин разби Левски в Разлог

Първата 1/4-финална среща Пирин - Левски започна с устремен успех на домакините от Разлог, които благодарение на началния удар на Костадин Гаджанов бързо поведоха с 6 точки при 7:1. Волейболистите на Левски намалиха разликата само до 3 точки при 6:9. Възпитаниците на Северин Димитров пак поведоха с 6 точки при 13:7. Тук Внаставникът на Левски Владимир Николов смени холандския си разпределител Даан Ван Хаарлем с Николай Манчев. Второто техническо прекъсване дойде при 16:10 за Пирин. Домакините дръпнаха със 7 точки при 18:11, когато Георги Чалъков направи единичен блок срещу атака на Смилен Мляков. Пирин затвърди лесно първия гейм с убедителното 25:17.

Втората част започна с лек превес на “сините”, които дръпнаха с 2 точки до първото техническо прекъсване 8:6. Атака на Смилен Мляков и 9:6 за Левски. Последваха 3 поредни точки за Пирин и двойна блокада на домакините изравни резултата при 9:9. Двоен блок на тима от Разлог срещу атака на Смилен Мляко и Пирин поведе с 10:9. Равенството се запази до 14:14, след като Евгений Баннов изравни след пайп. Ас на Теодор Богданов и атака на Гордън Люцканов оставен без блокада в зона 4 и 16:14 за Левски. “Сините” поведоха със 17:14, след като Франсиско Сотелдо докосна мрежата. Пирин изравни при 18:18 след атака на Роди Попов. Волейболистите на Левски отново излязоха напред с 2 точки при 22:20. Северин Димитров взе прекъсване за домакините, което се отрази изключително благотворно. Пиринци изравниха още при 22:22 след двоен блок срещу атака на Смилен Мляков. Единичен блок на Георги Елчинов и задържана топка в посрещането на Евгений Баннов изведоха Пирин до геймбол при 24:22. Теодор Богданов върна бързо една точка с мощна атака през центъра 23:24, но при следващото разиграване Пирин стигна до 25:23 и поведе с 2:0 гейма, след като записа 7 точкови блокади в тази част.

Домакините поведоха бързо в третата част с 6:3 и 8:5 след атака на Благовест Катранджиев. Единични блокади на Костадин Гаджанов и Георги Чалъков изведоха Пирин напред с 13:9. Атака на Георги Чалъков и 14:10. Тимът от Разлогповеде с 16:11 при второто техническо прекъсване.