Пирин падна от Локо София,феновете искат оставка

Локомотив София постигна втора поредна победа в  efbet Лига. Това стана факт след успех с 1:0 като гост над Пирин Благоевград. Срещата беше от 11-ия кръг на шампионата. Единственото попадение на стадион "Христо Ботев" в Благоевград вкара Алан Диас в 27-ата минута.

С успеха "железничарите" събраха 18 точки и излязоха на шесто място във временното класиране. "Орлетата" са 14-и със 7 пункта в актива си.

Първата по-сериозна опасност беше пред вратата на гостите. "Орлетата" получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 20 метра от голлинията. Зад топката застана Радослав Цонев, който стреля опасно покрай гредата. В 10-ата минута "железничарите" бяха близо до гол. Франса проби отляво и потърси Митков в наказателното поле. Нападателят успя да изпревари Бодуров, но не и да засече топката във вратата.

В 20-ата минута Кацаров беше "забравен" при центриране от корнер, но не успя да намери очертанията на вратата с глава. Седем минути по-късно гостите поведоха. Локо получи право да изпълни пряк свободен удар на около 25 метра от вратата. Митков отправи силен удар, Георгиев не успя да избие добре, а защитата на "орлетата" не се ориентира, което позволи на Алан Диас да стигне до кълбото и със силен шут да вкара за 0:1.

Пирин можеше веднага да върне попадението. Цонев стигна до топката на дузпата, но не успя да уцели добре кълбото и не затрудни Любенов.

Втората част започна равностойно. В 53-ата минута Станоев опита удар от далечна дистанция, но след рикошет стражът на гостите не се затрудни и улови.

Станислав Костов се опита да изненада Александър Любенов с далечен удар в 62-ата минута, но топката излезе в аут. Антонио Вутов стреля от пряк свободен удар в 68-ата минута, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Янко Георгиев.

В 85-ата минута Смоленски падна в наказателното поле след съприкосновение с Алан Диас, но главният рефер даде сигнал играта да продължи.

В добавеното време се появиха викове "Оставка" по адрес на треньора на домакините Красимир Петров.