Пирин ГД с важна победа като гост

Хандбалистите на Пирин (Гоце Делчев) победиха като гости Локомотив (Горна Оряховица) с 23:22/ 11:10/ в мач от 14-ия кръг на "А" РХГ при мъжете и поднесоха най-добрия възможен подарък за своя треньор Николай Пиргов, който имаше рожден ден.

Срещата започна равностойно с размяна на голове в двете врати до 4:4 в 10-а минута. Последваха силни моменти за гостите от Пирин, които поведоха с 10:7 до 20-а минута. Домакините от Локомотив реагираха светкавично и с три безответни гола възстановиха равенството 10:10. До края на полувремето хандбалистите на Пирин реализираха още веднъж и се оттеглиха на почивката с гол преднина - 11:10. През второ полувреме битката продължи с пълна сила. Мачът бе изпълнен с множество обрати и три изравнявания, за да се стигне до 22:22 в 59-а минута. В последните 15 секунди на срещата неврокопчани вкараха гол за крайното 23:22.

Този успех изкачи неврокопчани на 4-то място във временното класиране с 18 точки след 8 победи, 2 равенства и 4 загуби. Локомотив е 7-и с 11 точки след 5 победи, 1 равенство и 8 загуби. Левски остава на 8-а позиция с 3 победи, 10 загуби и 6 точки, но и мач по-малко, докато бургазлии са на дъното без победа и без спечелена точка до момента. В следващия 15-и кръг Пирин приема НСА, "железничарите" от Горна Оряховица гостуват на Фрегата, а тимът на Левски е домакин на Спартак (Варна). Всички срещи са в неделя (24 февруари)