Новият Спортист взе дербито с Логодаж, нападател пази като вратар...

На отлично подготвения терен в село Логодаж, отборите на Граничар и Спортист 1959 от Падеш изиграха интересно футболно дерби с интрига до последните минути.

Още в 1-та минута на двубоя, домакините поведоха след пряк свободен удар, отсъден  в наказателното поле, за върната топка към вратаря Георги Георгиев. Централния  нападател, в този мач започна като вратар, поради отсъстващите  Вакашински и А. Николов, наказания М. Христов, а 4-тия вратар Камбитов остана резерва, заради болки в глезена.

Въпреки това Георгиев се представи отлично под рамката на вратата. Постепенно нашите момчета се отърсиха от шока, заиграха добре и до края на полувремето постигнаха пълен обрат с два гола на техничаря Кристиян Крушов,вторият от дузпа. За съжаление голмайстора бе контузен и заменен на почивката от младия Дени Петкашев.

В началото на второто полувреме страстите се нажежиха и се стигна до два червени картона. Силно представилия се деветнайсетгодишен Георги Янков бе изгонен заедно с играч на ФК Граничар. В тези минути домакините бяха по-активни и пропуснаха няколко добри възможности за гол, едно от тях след красива странична ножица на неостаряващия Тодор Рангелов- Муци.

Двайсетина минути преди края, след центриране от ляво, Боян Петров -Боци  бе оставен сам в наказателното поле и с глава изравни резултата - 2:2. Последва втора контузия за играч на гостите - Стефан  Стоянов, след лекарска намеса, напусна терена.

Поради липса на повече резервни полеви играчи, треньора направи нестандартна смяна. На вратата застана резервния вратар Иван Камбитов, а пазещия до момента Георги Георгиев, бе пратен на върха на атаката. Този ход се оказа печеливш Три минути преди края след корнер изпълнен отлично от Марти Байов, Георги Георгиев се извиси и отблизо с глава вкара победното попадение.

Това бе първа победа като гост на новия Спортист 1959.