Националите стигнаха до равен с Люксембург….

Националният отбор на България се изложи жестоко в гостуването си на Люксембург в последна среща от световните квалификации за Мондиал 2018. Тимът на Петър Хубчев завърши 1:1, като за първи път в своята история не победи отбора от Херцогството. Досега „лъвовете“ имаха 13 победи в 13 мача, а шест от тях бяха на стадион “Жозе Бартел”, където този път „трикольорите“ проспаха първото полувреме, като можеха да се приберат на почивка с няколко гола пасив.

Оливие Тил в 3-ата минута и Ивайло Чочев в 67-ата минута отбелязаха головете за първото равенството между тези два отбора, както и за първото равенство на „лъвовете“ в тези квалификации, които завършиха кампанията с 13 точки и без победа далеч от „Васил Левски“.Селекционерът на „лъвовете“ Петър Хубчев бе направил три промени в състава от мача с Франция (0:1). Капитанът Ивелин Попов и Ивайло Чочев, които пропуснаха срещата с „петлите“ поради наказания, се завърнаха в състава. Те замениха Андрей Гълъбинов и наказания Георги Костадинов. Младият Божидар Краев пък дебютира от първата минута за тима, като смени Станислав Манолев, който бе оставен на пейката през всичките 90 минути.Така националният отбор на България записа нова срамна страница в своята история.

При Хубчев тимът демонстрира израстване, показват го победите над Холандия (2:0) и Швеция (3:2), но продължава да има прекалено много слабости, за да мечтае реално за класиране на голям форум. „Лъвовете“ не са постоянни, губят точки срещу аутсайдерите, а в мача с Люксембург бяха катастрофално слаби преди почивката и рискуваха да запишат най-големия се резил в световни квалификации. Далеч от „Васил Левски“ показват коренно различно лице. В трети пореден мач до 7-ата минута отборът вече губи в резултата, а освен това липсват класни играчи и лидери на тима, които да се нагърбят с отговорността в тежките моменти. Със страх футбол на високо ниво не се играе…..