Националите спечелиха точка в Косово(ВИДЕО)

България и Косово не се победиха в европейска квалификация от група „А“на Евро 2020. Селекцията на Петър Хубчев поведе в резултата, но стигна само до 1:1. И точката обаче може да се счита за успех, на фона на показаното от двата отбора. Родните национали нямаха нито едно чисто голово положение за 90-те минуте, като попадението падна след центриране от корнер.

За сметка на това тимът на Косово имаше редица възможности и само блестящият в този мач Николай Михайлов предотврати загуба за „лъвовете“, която дори можеше да е доста неприятна. Около 200 българи подкрепиха „трикольорите“ на пълния до краен предел стадион „Фадил Вокри“, но със сигурност са останали разочаровани от представянето на сънародниците си на терена.

След само 120 секунди игра Ивелин Попов бе изведен на добра позиция, ала прехвърлящият му удар не сполучи.В 9-ата минута домакините по чудо не поведоха. Рашица бе изведен сам срещу Михайлов, преодоля го и пусна топката към опразнената врата. Антон Недялков обаче предотврати сигурен гол, избивайки току пред голлинията.Малко по-късно Рахмани изблъска Малинов без топка, но не получи дори жълт картон. Войвода пък изрита брутално изрита Делев. Антон Недялков реагира по-бурно и побутна играча на домакините при спряна игра. Главният съдия взе соломоновско решени, показвайки жълти картони на Рахмани и Недялков.

В 35-ата минута Николай Михайлов отрази силен удар на Целина.В 38-ата минута България поведе. Неделев центрира от корнер, а Васил Божиков засече с глава, пращайки топката в долния ляв ъгъл за 0:1. След попадението „лъвовете“ се насочиха към резервната скамейка, откъдето Ивелин Попов взе фланелка с №18, посвещавайки гола на получилия тежка контузия Ивайло Чочев.В 44-ата минута Рашица излезе сам срещу Михайлов, но родният страж спаси удара му. В продължението пък Войвода стреля с глава, но отново Ники Михайлов показа класа, запазвайки равенството.В началото на втората част Малинов стреля от отлична позиция, но Халити подложи крак и предотврати второ попадение за България.

В 55-ата минута Муричи получи в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката срещна дясната греда на Николай Михайлов.В 61-ата минута Косово изравни. Женели получи отляво, напредна към средата на терена и прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл за 1:1.180 секунди преди края на редовното време, Косово можеше да стигне до пълен обрат. Женели стреля директно от фал, но топката профуча до дясната сглобка на вратата.В последната секунда на 90-те минути Женели стреля близко до точката за изпълнение на дузпа, но отново блестяща проява на Михайлов не позволи на домакините да вкарат второ попадение.