Национал от Кочан с важна победа в Унгария(ВИДЕО)

Камен Хаджиев игра цял мач за Академия Пушкаш, а отборът му се наложи с 2:0 над Диошдьор в среща от 19-ия кръг на унгарското първенство. Головете за домакините отбелязаха Тамаш Киш и Якуб Плъшек.

Националът от Гоцеделчевското село Кочан беше на пейката в предишните два двубоя на Академия Пушкаш, но днес се завърна сред титулярите. Неговият тим поведе в 24-ата минута, когато Киш навлезе на скорост в наказателното поле и с плътен удар прати топката в мрежата.

Домакините продължиха да доминират и удвоиха преднината си в 53-ата минута. Точен от дузпа беше чехът Плъшек. Съдията посочи бялата точка за игра с ръка на защитник на Диошдьор.В класирането Академия Пушкаш излезе на трето място с 30 точки. Хаджиев и компания изпревариха МТК Будапеща и Кишварда на Янис Карабельов.