Национал от Гоце Делчев и компания спряха Стяуа в Румъния(ВИДЕО)

Отборът на Академика (Клинчени) измъкна бойко реми 2:2 в гостуването си на борещият се за титлата ФКСБ в срещата помежду им от 7-ия кръг на шампионския плейоф в Лига 1. Гостите дори можеха да спечелят, но малко не им достигна. Така те попречиха на състава от Букурещ да оглави временното класиране.

Като титуляр за състава от Клинчени започна Асен Чандъров, който обаче получи жълт картон и бе заменен в 72-ата минута. Георги Пашов пък остана на пейката, но  националът от Гоце Делчев влезе като смяна в края. Цветелин Чунчуков и Мартин Тошев не бяха в групата за този двубой.

ФКСБ поведе в 20-ата минута с гол на Олару, но до края на полувремето гостите направиха пълен обрат с попадения на Кордеа в 26-ата и Русеску в 36-ата минута.През втората част домакините натиснаха и изравниха чрез Танасе в 56-ата минута, но не успяха да направят пълен обрат.

Така ФКСБ не се възползва от грешката на ЧФР Клуж по-рано през деня и остава на 2-ото място с 44 точки. Академика пък е на 6-ата позиция с 26 точки.