Монако спря Олимпиакос и Везенков в Евролигата(ВИДЕО)

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос изиграха един от най-лошите си мачове през настоящия сезон в Евролигата и пропуснаха чудесна възможност да се изравнят по брой победи с Реал Мадрид в най-силната клубна европейска надпревара. Българският национал и отборът му допуснаха тежко поражение от борещия се за участие в плейофите тим на Монако със 72:92 (22:19, 9:29, 20:23, 21:21) в последна среща от програмата на 31-вия кръг, която се проведе в зала "Гастон Медечин" в южната част на Княжеството.

По този начин монегаските продължиха силното си представяне напоследък, постигайки четвърта победа в последните си пет мача в Евролигата. Тимът на старши треньора Саша Обрадович вече разполага с баланс от 12 победи и 13 загуби, като заема осмото място във временното класиране, което дава последната квота за участие в плейофите. Олимпиакос пък ще остане трети в таблицата с актив от 17 успеха и 9 поражения, на една победа разлика от втория Реал Мадрид, който е с 18-7.

Александър Везенков се представи силно за Олимпиакос, като той и неговият съотборник Мустафа Фал се превърнаха в най-резултатни за тима с по 18 точки. Българинът добави и 2 борби, 2 асистенции и 1 чадър за 32 минути на терена като титуляр. При стрелбата си Везенков бе 4/5 от зоната за две точки, 2/6 от тройката и 4/5 от наказателната линия.

Освен 18-те точки на Везенков и Фал, още 15 точки за Олимпиакос вкара Тайлър Дорси. Лидерът на Монако Майк Джеймс пък бе под пара с 25 точки и 4 асистенции при 5/7 стрелба от тройката. Дуейн Бейкън наниза още 15 точки и грабна 5 борби, Парис Лий реализира 13 точки плюс 5 асистенции, докато Донтей Хол наниза още 12.