Миньор Пк свали Локо София на земята

Локомотив (София) загуби като гост на Миньор (Перник) в мач от XXII кръг на Втора лига. На Стадиона на мира, съперниците създадоха твърде малко голови положения, от които не успяха да се възползват почти до края на мача. 240 секунди преди да изтече редовното време обаче, перничани стигнаха до попадение, с което грабнаха и победата с 1:0. Поражението пък означава, че „железничарите“ сдават първото място във временното класиране, като вече изостават на 3 точки от лидера Пирин (Благоевград).

В 28-ата минута Николай Цветков стреля директно от фаул. Леонтиев обаче улови без никакви проблеми.

В 37-ата минута Борис Галчев нанесе удар от границата на наказателното поле, който обаче мина над вратата.

180 секунди по-късно Локомотив можеше да поведе. Педро Ферари намери на отлична позиция в наказателното поле Светослав Диков. Силният шут на нападателя обаче не намери целта.

До края на полувремето домакините също имаха изгодна ситуация. Божидар Митрев отрази изстреля на Божидар Васев. Будинов бе готов да направи голова добавка, но Мики Орачев изчисти току пред него в ъглов удар.

В 73-ата минута Мики Орачев получи на границата на наказателното поле и стреля без забавяне. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В 79-ата минута Миньор отговори с удар от фаул на Борис Галчев. Топката обаче премина над дясната сглобка.

В 86-ата минута Миньор стигна до победата. Борис Галчев настигна топката почти на аутлинията и върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Мирослав Будинов засече от въздуха с десния крак за 1:0.