Миньор Пк с втора поредна победа като гост

Миньор Перник постигна втора поредна победа като гост, след като се наложи над Балкан с 1:0 в Ботевград. Единствения гол в мача реализира резервата Александър Манолов в 85-та минута.
Срещата започна равностойно, а първата възможност се откри пред домакините. В 13-та минута Кристиян Кръстев посрещна зле отбита от защитата топка, но мощният му шут попадна в напречната греда и тупна пред голлинията.
Постепенно перничани взеха инициативата. В 23-та минута Слишков би опасно, но топката попадна от външната страна на мрежата.

В 56-та минута Иво Иванов изведе Чаворски, но голмайсторът на „чуковете“ стреля в тялото на вратаря.При следващата атака на Балкан напречната греда за втори път помогна на Миньор след удар на Цветанов. Десет минути преди края удар на Иво Стоянов не попадна в целта, но 85-та минута Манолов донесе победата за перничани с отмерен удар от около 13 метра. След тази втора поредна победа като гост чуковете са на 7-мо място в класирането с актив от 19 точки, а Балкан е 12-ти с 13 пункта.