Миньор Пк с първа победа през пролетта

Миньор записа първи успех за пролетния полусезон, след като се наложи с 2:0 над гостуващия Ботев (Ихтиман). Двубоят се игра под непрестанен силен вятър, който затрудни двата отбора.
През първата част головите положения бяха малко. Стоян Кадифчин бе близо до откриване на резултата в 42-та минута, когато от чиста позиция стреля от воле, но топката тупна в земята и премина над вратата. Преди това домакините имаха претенции за дузпа, след като Лъчезар Георгиев бе повален, но не последва съдийски сигнал.
Още в първите секунди на втората част Миньор излезе напред в резултата. След центриране на Илиян Илиев от корнер Денил Селимински с глава прати топката в мрежата за 1:0. Гостите реагираха и започнаха по-дълго да контролират топката, а „чуковете“ разчитаха на контраатаки. В 80-та минута гредата помогна на ихтиманци след центриране от корнер на Илиян Илиев.
Крайното 2:0 оформи Лъчезар Георгиев 6 минути преди края, завършвайки бърза контраатака започната от Кристиян Слишков отдясно.