Миньор Пк отпадна и от турнира за купата на АФЛ

Миньор напусна турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, след като загуби Зоналния финал от Балкан (Ботевград) след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора завършиха 2:2.
Двубоят се игра на наводнен терен в столичния квартал Драгалевци. Лошите условия и непрестанния дъжд допълнително затрудниха двата отбора.
Перничани влязоха по-добре в мача и още в 7-та минута излязоха напред в резултата. Стивън Милчев избяга от защитата, финтира вратаря Йорданов и от малък ъгъл прати топката зад голлинията. След попадението „чуковете“ продължиха да са по-активни. В 19-та минута топовен шут на Петър Тончев попадна в напречната греда, а при добавката Милчев стреля над гредата.
Символичните домакини от Балкан успяха да изравнят в 45-та минута. След корнер Никола Иванов с глава успя да отклони топката на първа греда за 1:1.
7 минути след почивката Божидар Атанасов отново изведе Миньор напред. Полузащитникът стреля от 25 метра, топката се отби в напречната греда и спря в мрежата зад Йорданов. Последваха няколко пропуска на пернишки футболисти, за да стигне до 73-та минута, когато две последователни грешки на Киров и вратарят Димитров позволиха на Здравко Атанасов да се разпише за 2:2.
До края на срещата Миньор удари още една греда след пряксвободен удар изпълнен от Божидар Атанасов.
При дузпите футболистите на Балкан вкараха и при четирите си изпълнения, докато Чаворски и Селимински стреляха далеч от целта.