Миньор изпусна Литекс в Перник

Миньор Перник и Литекс завършиха наравно 1:1 в двубой от 30-ия кръг на Втора лига. “Чуковете” остават без успех в първенството вече пети пореден мач, но все пак спечелената точка днес измъкна отбора от опасната зона. Прави впечаление,че това е пореден мач срещу пряк съперник,срещу който Миньор не може да спечели у дома. Периначни завършиха наравно 1:1 с Витоша Бистрица,Струмска слава и сега с Литекс. И в трите въпросни срещи,Миньор повеждаше,но допускаше изравняване.

Педриньо откри за домакините в 26-ата минута, но през второто полувреме Илиян Капитанов (69′) възстанови равенството, като по този начин оформи и крайния резултат.Ловчалии пък продължават добрата си серия без загуба под ръководството на Люпко Петрович и остават на 11-о място в класирането с актив от 37 точки. Перничани са с 32 пункта, колкото има и Струмска слава, но Миньор е с по-добра голова разлика и заема по-предна позиция (14) в таблицата.

В следващия кръг отборът на Красимир Петров гостува на Дунав (Русе), докато “оранжевите” приемат лидера ЦСКА 1948 II.