Марек спря ЦСКА 1948 в Дупница

ЦСКА 1948 изигра изключително слаб мач и логично не успя да спечели гостуването си на Марек в мач от седмия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата в Дупница завърши 2:2, а равенството свали червените от първото място за сметка на Хебър.

Гостите, които бяха подкрепяни от над 150 свои фенове, откриха резултата чрез Николай Хаджиниколов, но с две попадения на Владимиров Марек осъществи пълен обрат. Крайното 2:2 оформи Емил Гъргоров в 72-ата минута.
Футболистите на Валентин Илиев започнаха по-добре мача и можеха да отбележат още в 4-ата минута, когато Йоан Маринов бе изведен зад отбраната на дупничани и опита да прехвърли излезлия вратар Гоцев, но прати топката в ръцете му. Осем минути по-късно Гъргоров центрира от фаул, Гущеров се извиси и стреля с глава в напречната греда. Така се стигна до 23-ата минута, в която Томислав Павлов намери с дълъг пас Хаджиниколов, който вкара след шут в близкия ъгъл на Гоцев.

Радостта на гостите не трая дълго, тъй като в 27-ата минута Владимиров възстанови равенството, засичайки с глава центриране от фаул.лед почивката отбраната на ЦСКА 1948 продължи да прави грешка след грешка и логично Марек създаде няколко възможности за ново попадение.Първото от тях бе в 49-ата минута, когато поредна груба грешка на Герман Петров като по чудо не доведе до попадение. Все пак то бе факт в 62-ата минута, а автор на гола отново бе Владимиров, реализирал след диагонален изстрел по земя и колеблива намеса на червения страж Бахтарлиев.
Десет минути по-късно  Емил Гъргоров, вкара третия си гол във втория си мач за отбора. Пидев центрира отляво към Гушеров, който свали добре с глава за Гъргоров и Бадема изравни с шут отблизо.До края на двубоя играчите на Валентин Илиев натиснаха съперника, но късметът не бе на тяхна страна. Първо, в 73-ата минута, Бонев като по чудо не вкара с глава. Към края на мача и Гъргоров стреля с глава, но над напречната греда, а в заключителните секунди централният защитник Стоичков пропусна да донесе трите точки за своя отбор, което коства и първото място на ЦСКА 1948.