Марек с втора поредна победа-би и Костинброд

Марек записа втора поредна победа в контролните срещи, след като надигра с 3:2 домакините от Костинброд в петата си проверка. На неколцина от основните играчи на дупничани бе дадена почивка, което накара треньора Танчо Калпаков да изпробва разнообразни варианти на състава.

Двубоят започна с пропуск на домакините, но след това гостите наложиха своето темпо. Стигна се до 28-ата минута, когато Симеон Димитров откри за 0:1. Той получи добър пас от Ганчев и отбеляза с шут по диагонала. Само минута след това Николай Ганчев се измъкна зад защитата и покачи на 0:2. В 34-ата минута резултатът вече бе 0:3 след нов гол на Димитров отново след пас на Ганчев и удар в обратния ъгъл. Вихрушката пред вратата на Костинброд продължи и в следващата атака по чудо топката не намери вратата. Тогава Калайджийски проби отдясно, подаде към Ганчев, който отблизо обаче стреля в аут. Нелогично с оглед събитията на терена домакините намалиха резултата в 38-ата минута, когато при контра бе прехвърлен лошо излезлият Пламен Младенов от Крис Вълчанов.

През втората част експериментите около състава продължиха, а това доведе до спад на темпото. От това се възползваха костинбродци, които в средата на полувремето отбелязаха за по-почетното 2:3,като точен отново бе Вълчанов. До края се запомни единствено пропуск на Георги Божилов с глава в 72-ата минута.