Марек с трудна победа над Септември

Марек изстрада победа с 2:0 над Септември (Симитли) у дома и гледа уверено към следващите мачове от решителната фаза в Югозападната Трета лига. Дупничани имаха трудности срещу затворената тактика на гостите, но успяха да пречупят противника.

През първото полувреме Марек създаде доста ситуации за гол пред вратата на симитличани, но топката не пожела да влезе в мрежата. Удари на Ганчев, Каймакански и Божилов не намериха целта. Най-добрият шанс бе в 29-ата минута пред Николай Ганчев, ала шутът му мина над вратата. Минута преди почивката дупничани имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но сигнал не последва.

През втората част обстановката на терена се поизнерви, а Септември използваше всеки момент да влиза в разправии и да бави играта. В 55-ата минута Божилов с глава стреля над вратата. 8 минута по-късно след остър фаул от страна на Румен Сандев се стигна до сблъсъци между футболистите. Все пак ситуацията бе овладяна от главния съдия без особени последици,пише largoto.bg.

Марек продължи да напада, а гол така и не падаше. В 70-ата минута появилият се от пейката Веселин Любомиров шутира над гредата. В 75-ата минута дойде преломният момент. Ганчев бе изведен чудесно и със страхотен шут нацели напречната греда зад вратаря Марковски. Топката се върна на терена, стражът не се ориентира правилно и я изпусна във вратата си – 1:0. Оттук насетне симитличани рязко смениха тактиката си, започнаха да бързат и да поглеждат и напред. В 86-ата минута обаче получиха втори гол. Александър Близнаков стреля по диагонал от пряк свободен удар, получи се лек рикушет в бранител и топката опъна мрежата на Септември за 2:0.

В оставащите минути гостите отново се активизираха, но нямаха сили, а и възможности за нещо повече.

Така Марек  има преднина от 8 пункта на първото място в класирането.