Марек пречупи Германея в местното дерби

Марек Дупница победи Германея Сапарева баня с 3:1 у дома в регионалното дерби от 25-ия кръг на Югозападната Трета лига. И двата отбора имаха много кадрови проблеми. Заради наказания за Марек не играха четирима футболисти,а за Германея двама.

Още в 3-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините за събаряне от страна на Кристиан Иванов срещу Димитър Владимиров. От бялата точка 1:0 направи Росен Йорданов. В 26-ата минута след хубава на атака на Марек топката попадна в краката на Денислав Балев, но ударът му бе избит от корнер от вратаря Евгени Спасов. След ъгловия удар настъпи меле и Робертин Атанасов с глава почти от голлинията направи 2:0. Отново Атанасов се разписа за 3:0 в минутката добавено време на първата част.

Германея започна по-добре второто полувреме и влезлият като резерва Пол Отофе намали на 3:1 още в 50-ата минута. В класирането Марек е на 11-та позиция с 29 точки, а Германея е на 12-та с 26 пункта.