Марек пречупи дубъла на Ботев с гол от центъра

Марек спечели така желана победа във Втора лига, надделявайки над Ботев (Пд) II с 1:0 на ст. „Бончук“.

Срещата започна с чисто положение за гостите. Още в 3-ата минута Момо Туре не успя да се разпише на почти празна врата. След това дупничани взеха нещата в свои ръце. В 5-ата минута Божилов уцели гредата с удар с глава. Минута по-късно украинецът в състава на дупничани Руслан Черненко прехвърли вратаря на Ботев, стражът Християн Славков все пак докосна леко топката и тя вместо в мрежата, мина на сантиметри отвън. Скъпоценният гол за Марек дойде от най-неочакваното положение. В 30-ата минута Арсов от центъра изсипа топката в наказателното поле на гостите, а вратарят Славков я изпусна и тя влезе в мрежата му за 1:0. В добавеното време на първата част след корнер топката отново уцели гредата на Ботев (Пд).

3 минути след почивката бе отсъдена дузпа за дупничани за игра с ръка в наказателното поле.
Росен Йорданов стреля от бялата точка, но Славков спаси, с което изкупи вината си за допуснатия гол.

В 56-ата минута Милен Иванов от изключително чисто положение с глава би в аут. В 75-ата минута след контраатака и Ганчев не намери мрежата от добра позиция отново с глава. В последните минути гостите опитаха да стигнат до голова ситуация, но младият вратар на Марек Константин Костадинов се справи.

В добавеното време за втори жълт картон бе изгонен Петър Вуцов от пловдивчани. Синът на Вили Вуцов влезе в разправия със скамейката на домакините и заслужи втори картон пред очите на баща си. В едва втория си мач за Марек пък изключително добро впечатление с играта си направи украинецът Руслан Черненко.

Със спечелените 3 точки тимът от Дупница набра актив от 26. В следващия кръг Марек гостува на Добруджа и продължава битката за оцеляване.