Марек изпусна спечелен мач срещу Елин Пелин

Марек изпусна да бие гостите от Елин Пелин в среща от 3-тия кръг на Югозападната Трета лига. Двубоят на стадион „Бончук“ завърши наравно 2:2, след като на полувремето резултатът бе 2:0.

Домакините откриха още в 12-ата минута чрез Виктор Анастасов, който завърши с едно докосване центриране от ляво. 4 минути по-късно Димитър Чечев изпусна да покачи, след като изпълни дузпа, но вратарят Александър Йорданов спаси. Марек продължи да прави каквото си иска на терена и достигна до нови две 100-процентови положения. Джордж Николов и Димитър Владимиров обаче не ги оползотвориха. Все пак в 35-ата минута Емил Стоянов бе изведен зад отбраната на Елин Пелин и без проблем направи 2:0.

Тук 200-те фенове по трибуните започнаха да се обзалагат още колко гола ще отнесат гостите, но ситуацията тотално се обърна след почивката. В 57-ата минута двама защитници на дупничани буквално оставиха топката на Атанас Янков от гостите и той прониза Пламен Младенов за 2:1, което бе и първи удар във вратата на Марек. 3 минути след това ситуацията се повтори, но този път Младенов спаси сигурен гол след силен шут на Йоан Йорданов. Все пак в 73-ата минута резервата на Елин Пелин Атанас Георгиев с удар от въздуха не остави шансове на вратаря  за 2:2. До края домакините се лутаха в търсене на победата, а тя дори можеше да отиде в Елин Пелин при няколко не лоши ситуации за гостите.