Лукойл с важна победа в Грузия

Шампионът на България Лукойл Академик постигна втора победа в група "Е" на турнира за Купата на ФИБА Европа. В мач от четвъртия кръг "студентите" се наложиха със 72:63 (23:16, 18:15, 14:17, 17:15) над Динамо (Тбилиси) като гост.

Успехът запази шансовете на тима на Шарон Друкер за класиране в следващата фаза, но за тази цел те ще се нуждаят от две победи в оставащите си два мача - домакинство на Истанбул Бююкшехир и гостуване на Клуж Напока.

Лукойл започна добре мача и поведе със 7 точки в края на първата четвърт, а до почивката преднината на българския тим достигна 10 точки при 41:31. Динамо показа признаци на съпротива в третата и началото на четвъртата част, като дори за момент поведе с 1 точка, но по-опитният и по-класен тим на Лукойл изкова успеха в заключителните минути на срещата.