Лудогорец вкара 7 на юношите на Марек

Юношите на Лудогорец разбиха връстниците си от Марек  със 7:1 в  среща от 13-ия кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години  в Разград. Отличи се централният нападател Димитър Митков, който реализира 4 гола.

Момчетата на бившия треньор на мъжкия отбор на Марек Юри Васев започнаха мача с няколко сериозни пропуска. Закономерното се случи в 23-ата минута, когато Митков асистира добре на Хюсеинов, за да открие резултата.  Само две минути по-късно и самият Митков оплете топката в мрежата за 2:0.  До края на първата част повече попадения не паднаха и всичко по-интересно се случи през втората.

„Орлите” стигнаха до класиката в резултата в 52-ата минута. Тогава точен бе Иван Йорданов. В 55-ата Димитър Митков заби втория си гол в мача, като само 4 минути по-късно отбеляза и третото си попадение за 5:0. В 71-ата минута централният нападател асистира на Тони Иванов и крилото реализира за 6:0. Минута по-късно Иванов се реваншира на съотборника си и на свой ред му даде извеждащия пас, за да отбележи за четвърти път в двубоя и да направи резултата 7:0. Симеон Димитров от Марек вкара почетния гол за гостите в 78-ата минута, след като отбраната на разградчани започна да играе малко по-лежерно, вероятно заради оформилата се убедителна победа.

След нея Лудогорец събра 25 точки и е четвърти във временното класиране. Лидер с 30 точки е Черно Море. Марек е на 13-ото място с 10 точки.