Левски с трудна победа над Пирин,и Занев с контузия

Отборът на Левски записа трудна, но важна победа в домакинството си на Пирин Благоевград с минималното 1:0 в единствения двубой от неделната програма на петия кръг в efbet Лига. Единственото попадение реализира бразилецът Роналдо в 70-ата минута на срещата.

„Сините“ бяха пълни господари на терена през целия мач и имаха над 20 изстрела, с които можеха да си подсигурят успеха доста по-рано. Столичани удариха и греда още в 11-ата минута чрез Хосе Кордоба, а вратарят на гостите Янко Георгиев също се отчете с няколко отлични спасявания.

По този начин възпитаниците на Станимир Стоилов загряха за реванша с малтийския Хамрун Спартанс от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите идния четвъртък на „Герена“. Първата среща завърши с минимална победа за „сините“.

Левски вече е седми в първенството с актив от 6 точки, но и с уговорката, че има два мача по-малко. Пирин пък остава 14-и с 2 пункта. В следващия кръг „сините“ гостуват на шампиона Лудогорец, докато „орлетата“ пътуват до Варна за сблъсък с Черно море.

Наставникът на Левски Станимир Стоилов направи пет промени в своя състав. На вратата с капитанската лента застана Пламен Андреев. Четиримата в отбрана пък бяха Цунами, Хосе Кордоба, Сонко Сундберг и Патрик-Габриел Галчеви. Андриан Краев и Филип Кръстев действаха като опорни халфове, докато бразилците Уелтон и Роналдо играха двата фланга. Илиян Стефанов пък застана зад нападателя Марин Петков.

Треньорът на „орлетата“ Красимир Петров имаше доста проблеми в състави и направи четири промени от загубата с 1:2 от Славия. Поради различни причини отсъстваха Николай Бодуров, Юлиян Попев, Преслав Йорданов,Станислав Костов и Мартин Смоленски, който единствено бе на пейката. 17-годишният Илиан Костов, който дебютира, си партнираше с капитана Петър Занев в центъра на защитата. Занев също получи контузия в хода на мача.