Кюстендил би Вихрен,свали го от върха

Отборът на Кюстендил продължи доброто си представяне през този сезон в Югозападната Трета лига. „Сините“ надвиха с 1:0 досегашния лидер Вихрен (Сандански) в дербито от 10-ия кръг.

На стадион „Осогово“ единственото попадение беше дело на Александър Александров-Аци. Деветката на домакините се разписа в 63-ата минута след отлично дълго подаване на Мартин Газиев. Таранът изпревари защитата на гостите и с красив прехвърлящ удар прати топката в мрежата на Димитър Пангев. Интересът към срещата бе много голям и сред зрителите бяха треньорите на Созопол и Струмска слава – Маргарит Димов и Владимир Димитров,шефът на ОС на БФС Евгени Йорданов,добре известните в Сандански Атанас и Антонио Ласкови.
Първата част беше равностойна, като липсваха чистите голови положения, но след почивката домакините излязоха по-мотивирани и заслужено стигнаха до попадение в 63-ата минута, което се оказа решаващо. След попаденията играта се накъса и липсваха чисто футболните достойнства.

Реферът Николай Йорданов даде червен картон на Адриян Бачковски от домакините, докато загряваше, тъй като е бил твърде близо до терена,без да е влизал в игра.

Това бе първо поражение за тима на Вихрен Сандански, който вече не е едноличен лидер в класирането, като изостава на точка от Беласица (Петрич). „Зелените“ останаха с 23 точки на трето място, но толкова вече има и втория Марек. Кюстендил, който играе много добре през тази кампания, вече има актив от 20 точки и заема четвърта позиция. При положение, че клубът не бе наказан преди две седмици с отнемане на три точки, домакините също можеха да бъдат на върха в класирането.

Преди срещата дежурният делегат Сашо Стоичков получи плакет от БФС, тъй като това бе последният мач в кариерата му.