Кирев игра в БГ дерби в Кипър, Михайлов със счупен крак/СНИМКИ/

Националният вратар на България Николай Михайлов е със съмнения за счупен кракСтражът напусна преждевременно терена в двубоя между Омония (Никозия) и Неа Саламина от 22-ия кръг на кипърското първенство. 29-годишният футболист отново бе титуляр за "детелините", но се контузи лошо в 36-ата минута, когато изби с левия крак в корнер удар от границата на наказателното поле. Михайлов обърна лошо десния си глезен, като се опита да доиграе срещата, но в продължението на първата част при резултат 3:1, пожела смяна поради непоносима болка в десния крак.

Наставникът Ивайло Петев веднага смени Михайлов-младши, който първо беше прегледан от доктора на тима Валентин Великов, след което откаран в най-добрата болница в Никозия. От щаба на Омония са притеснени, че вратарят е счупил фибулата на десния си крак. В болничното заведение на вратаря беше направена снимка, сложена му беше шина, а също така напусна с патерици. Днес в 12:00 часа пък ще станат ясни резултати и дали юношата на Левски има фрактура.

Контузията на Ники Михайлов помрачи поредната победа на "детелините", които разбиха Неа Саламина с 5:1. Хеттрик отбеляза Мат Дербишър (3,17,59), а Рафаел Лопес (45) и Кипиани (90) също се разписаха. Андерсон Кореа беше намалил в 22-ата минута, когато се възползва от лошо избита от Михайлов топка.

Българският вратар на Неа Саламина Марио Кирев пък игра цяло второ полувреме за гостите. Роденият в Сапарева баня вратар се появи на терена буквално в последните секунди на първата част, когато капитанът Велковски беше изгонен с директен червен картон. Словакът имаше претенции за фаул в полза на Неа Саламина преди третото попадение на "зелените". Другият българин в състава на Неа Саламина Димитър Макриев не взе участие в този мач.

Омония остава на шесто място с 38 точки, като изостава на една от петия АЕЛ и на четири от четвъртия АЕК Ларнака. Неа Саламина пък има 18 точки и заема 11-то място.