Изключителен Григор с нова победа в Австралия

Григор Димитров изигра изключителен мач и постигна победа с 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) над представителя на домакините Ник Кирьос. Двамата предложиха тенис от най-високо ниво и се бориха до край 3 часа и 27 минути. Българската звезда се класира за четвъртфиналите на Australian Open, където ще се изправи срещу Кайл Едмунд от Великобритания.

Играта на третия в света бе коренно различна от последните му два мача, когато изпитваше проблеми. Срещу Кирьос той показа различно ниво и имаше нужда от това, за да пречупи австралиеца, който също игра много силно. Григор трябваше да се справя с 36 аса на съперника, но бе изключително стабилен във важните моменти пред около 15 000 зрители на "Род Лейвър Арина".Полуфиналистът от миналата година успяваше да поддържа нивото на сервиране на съперника, като и двамата вкараха много висок процент първи сервис. Нивото стана още по-високо. Димитров направи няколко прекрасни печеливши удари от форхенд, а представителят на домакините също отговори с великолепни отигравания.