Валери Божинов се завърна в родния футбол

Септември (София) се наложи над дублиращия отбор на ЦСКА 1948 с 3:2 в мач от 23-ия кръг на Втора лига. Двубоят, който се изигра на стадиона в столичния квартал "Драгалевци", предложи два обрата и цели 5 попадения.

Това бе официален дебют за старши треньора на Септември Славко Матич и нападателя Валери Божинов. А също така и за надтавника на дубъла на ЦСКА 1948 Владимир Димитров.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме чрез Мартин Ачков (24), но още до почивката "червените" направиха пълен обрат. В 32-ата Стоян Стоичков възстанови равенството, а в 43-ата Стелиян Добрев се разписа от дузпа.
През втората част играчите на Славко Матич се възползваха от численото си преимущество на терена и стигнаха до успеха.

Атанас Кабов реализира 11-метров наказателен удар в 66-ата, а 10 минути преди края на редовното време Марио Илиевски донесе трите точки на своя тим.