Юношите ни паднаха от Унгария,вратар на Пирин с дебют

Юношеският национален отбор на България до 19 години отстъпи с 1:2 при гостуването си на Унгария в първата от двете приятелски срещи между двата състава. Срещата се игра във футболната база на местната футболна федерация в Телки. Дебют под рамката на вратата направи вратарят на Пирин Благоевград Йоан Димитров.

Макар и без доста от основните си състезатели, нашият тим се представи на ниво и можеше да се поздрави поне с равенство. Унгарският тим се възползва от кратка неувереност в нашата отбрана, за да поведе с две попадения в рамките на две минути през първата част, дело на Антал Якобишвили. В 38-тата минута нападателят на Лудогорец Борислав Рупанов намали преднината на домакините, а през втората част българският тим пропусна няколко добри ситуации, с които можеше да отбележи второ попадение.

Втората проверка между двата тима е на 21-ви април от 12:00 часа отново в Телки.

Съставът на България: 1. Йордан Димитров, 3. Теодор Иванов, 4. Несин Селим, 6. Денис Динев, 20. Николай Желязков, 5. Валентин Петров (77 – 15. Мартин Максимов), 16. Димитър Иванов, 17. Павел Жабов (59 – 10. Георги Чорбаджийски), 19. Николай Златев (81 – 11. Георги Атанасов), 22. Борислав Рупанов (81 – 18. Даниел Хвойнев), 9. Борис Димитров (77 – 8. Марин Петков).

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстори: 1:0 Якобишвили 27, 2:0 Якобишвили 29, 2:1 Рупанов 38.