Струмска слава с престижно равенство срещу Арда

Отборът на Арда (Кърджали) изигра втората си контрола от лятната подготовка на лагера в Разлог. Съперник бе тимът на Струмска слава, а срещата се игра на комплекс “Евима” в Банско.

Двубоят започна с инициатива на футболистите на елитния тим, като пръв до опасно положение стигна Иван Коконов, който в 15-ата минута шутира от близко разстояние, но топката мина над вратата. Малко по-късно Лъчезар Котев отправи далечен удар към вратата на Струмска слава. В 30-ата минута Джон успя да овладее хубаво топката и с далечен удар се разписа за 0:1. До края на първото полувреме Светослав Ковачев също се опита да се разпише. В 38-ата минута Иван Коконов уцели страничната греда, но в ответната атака успя да се разпише и да възстанови равенството.

През второто полувреме и двамата треньори направиха промени в съставите. В 85-ата минута Георги Атанасов отне топката, напредна в наказателното поле на радомирци, но не успя да вкара топката в мрежата. Малко преди края на двубоя Румен Руменов стреля от далече, но бранител на Струмска слава парира топката, и резултатът остана непроменен Арда – Струмска слава 1:1.