Спортист би футболистите без договор в контрола

Спортист Своге спечели с 2:1 срещу отбор, съставен от футболистите без договор. Илия Русинов и Георги Николов отбелязаха двете попадения за тима на Борислав Кьосев в контролния мач.

В 11-ата минута Спортист поведе в резултата. Хубав пробив на Ариф Ферадов последвал от пас към Илия Русинов, който излезе сам срещу вратаря и копна топката покрай него.

След 9 минути игра обаче вратарят на Спортист Цветелин Ставрев сбърка, след като тръгна да финтира нападател на съперника, който му отне топката и я изпрати в празната врата.

В 32-ата минута Ариф Ферадов отправи много добър удар от въздуха, но топката мина на сантиметри от десния стълб.

През първото полувреме играчите от Своге имаха пълно превъзходство, но не успяха да реализират положенията си и да се оттеглят на почивката с преднина.

През второто полувреме Борислав Кьосев направи някои промени, а доста футболисти играха на нетипични постове.

В 88-ата минута Георги Николов вкара дежурния си гол. Той получи топката от Ариф Ферадов и реализира.

Малко преди края на двубоя Стефано Кунчев направи спасяване, с което запази победата на Спортист.