Септември не можа да спре Локо София -железничарите се завърнаха в елита!

Локомотив Сф се завърна в efbet Лига след 6 г. отсъствие! Успехът стана факт след победа с 4:1 в гостуването на Септември Симитли в мач от 32-ия кръг във Втора лига. Два гола за "червено-черните" вкара Красимир Милошев (20, 32), Валентин Николов (49) и Александър Александров (57) добавиха по едно попадение. Христо Иванов (25) се разписа за домакините.

Локомотив Сф не е бил част от елита на родния футбол от 2015 година. До края на сезона на "червено-черните" предстоят мачове със Созопол и Лудогорец-2, а преследвачът Септември София има само среща с Локомотив ГО. Локомотив Сф има предимство в директните двубои, което гарантира второто място на отбора във Втора лига.

Гостите влязоха по-добре в мача и можеха да поведат още в 9-ата минута. Светослав Диков овладя хубаво подаване около точката на дузпата, обърна се и шутира. Топката обаче срещна десния стълб на вратата на Чарлз Тейлър, а при добавката Милошев стреля над вратата.

Активната игра на "червено-черните" даде резултат в 20-ата минута. Страхотен пас на Николай Цветков-Демона намери на десния фланг Александър Александров, който без забавяне пусна прострелно центриране в наказателното поле, което бе засечено от Красимир Милошев за 0:1.

Пет минути бяха достатъчни на футболистите не Симитли да върнат попадението. Даниел Гогов с чудесно подаване изведе Христо Иванов отляво в половината на гостите, Педро Ферари не успя да му противодейства и равенството бе възстановено.

Голът не притесни гостите, които продължиха да атакуват и вторият гол не закъсня. Вкара го отново Милошев в 32-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

На почивката треньорът на домакините Антон Бачев предприе три смени в отбора си, но и това не даде резултат. В 49-ата минута Валентин Николов с техничен удар с левия ъгъл прати топката в далечния ъгъл за 1:3.

Не закъсня и четвъртото попадение за Локомотив СФ. Вкара го Александър Александров в 57-ата минута с мощен шут от границата на наказателното поле, който направи безпомощен панамския вратар на домакините Чарлз Тейлър.

В 72-ата минута Светослав Диков прати за пети път топката в мрежата на Септември, но голът не бе зачетен, тъй като нападателят на столичани беше в положение на засада.

Минути преди последния съдийски сигнал щастливите фенове на Локомотив Сф, дошли да подкрепят отбора в Симитли, запалиха факлите на победата.