С уникален гол на Станислав Манолев Пирин би Ботев Враца и остана в Първа лига

Ботев Враца загуби с 0:1 от Пирин Благоевград в ключова среща в дъното на таблицата в efbet Лига. Гола вкара Станислав Манолев (20) с майсторски шут от дистанция.

Домакините започнаха по-активно и още в 4-ата минута можеха да поведат в резултата. Красимир Тодоров отправи страхотен шут с левия крак от дистанция, но вратарят Янко Георгиев се разтегна и изби в корнер.
Пирин поведе в 20-ата минута с гол на бившия национал Станислав Манолев. Опитният футболист се разписа с фантастичен удар извън наказателното поле, който изненада вратаря Христо Георгиев - 0:1.

Попадението смути врачани и те трудно намираха път към вратата на гостите, които от своя страна продължиха да владеят повече топката.
Десет минути след почивката Пирин бе близо до втори гол, след като Николай Бодуров скочи най-високо при центриране от корнер на Карачанаков, но топката премина встрани от вратата. Секунди по-късно домакините поискаха дузпа, след като Браян Переа падна на тревата при единоборство във въздуха с Николай Бодуров. Съдията Никола Попов обаче даде знак играта да продължи, а решението му беше подкрепено и от ВАР.

Искри припламнаха на терена в 72-ата минута след единоборство между капитана на Пирин Светослав Дяков и Красимир Тодоров. В разправията се включиха и други футболисти, а реферът Никола Попов охлади страстите с четири жълти картона.